FORB ÖĞRENİM PLATFORMU

Din veya İnanç Özgürlüğü Öğrenme Platformu (FORB) din veya inanç özgürlüğü hakkında bilgi edinmek, fikir yürütmek ve bu özgürlüğü herkes için geliştirmek amacıyla bireylere, topluluklara ve karar alma mercilerine yardımcı olacak kaynaklar sunuyor. Bunlar arasında bireysel çalışmalara yönelik kaynakların yanı sıra, eğitimcilerin ve kolaylaştırıcıların grup eğitimlerinde kullanabileceği kaynaklar da yer alıyor. 
Kütüphanemizde yer alan kaynakların Türkçe çeviri ve dublajları FORB, Alevi Düşünce Ocağı ve ADİP iş birliği ile hazırlanmış, bireysel ve/veya kurumsal kullanımınıza sunulmuştur.


İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ ÖĞRENİM ARACI

ADALETE ERİŞİM ÖĞRENİM ARACI
 

İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ REHBERİ YAYINDA

Anadolu Din ve İnançları Platformu ile kurucu üyesi Alevi Düşünce Ocağı Derneği Avrupa Birliği Protect Defenders programı desteği ile “İnsan Hakları / İnanç Özgürlüğü” çalışma alanı kapsamında hak savunuculuğu temelli, sorunlarımız ve temel haklarımıza yönelik bilgilendirici bir rehber hazırladı. 
İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ REHBERİ (pdf)
İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ REHBERİ (e.rehber)

Pek çok kuruluşun desteği ile meydana gelen, kolay anlaşılır bir biçimde topluma sunma uğraşımıza katkıda bulunanlara teşekkür ediyor, rehberimizin yaygınlaştırılmasında katkılarınızı bekliyoruz.
Adetli basılı rehber talebi için adip.anadolu@gmail.com posta adresimize adet, kurum ismi, adresi, iletişim bilgilerini iletiniz.